Добредојдовте на нашите веб-страници!

Приказот за проток и инструментот за интегрирање на протокот

Краток опис:

Дисплејот за проток и инструментот за интегрирање на протокот се користат за обезбедување на контролорот за проток на маса (MFC) и мерачот на проток на маса (MFM) со работно напојување, контрола на работата, поставување на проток, приказ на цифри на проток, акумулација на проток итн, кои се поделени на еден канал. и повеќеканални.Екранот за проток со повеќе канали може да биде опремен со повеќе MFC/MFM, кои можат да работат поединечно.


Детали за производот

Ознаки на производи

Карактеристики

• Прекинувач на напојување со влез со широк опсег

• Мала пластична кутија, пренослива

• Повеќефункционален, целосно компатибилен

• Силна способност против пречки, полагање CE сертификат

дајсдњ

  • Претходно:
  • Следно:

  • Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја